Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Tani shko dhe luaj padel”, shtypi francez “masakron” Deschamps

Në shtypin francez janë “tërbuar” pas eliminimit të Francës në gjysmëfinale ndaj Spanjës teksa “gjelat” u mposhtën me rezultatin 2-1. Kritika të shumta kanë “vërshuar” për futbollistët, por mbi të gjitha edhe për trajnerin Didier Deschamps.

Shtypi vendas pretendon që pas 12-vitesh në krye të kombëtares, Deschamps të japë dorëheqjen teksa mediat nuk i kursyen komentet ironizuese në drejtim të 55-vjeçarit. Nga ky “Europian lë shije të hidhur” deri te “ndëshkimi i duhur pas gjithë këtyre javëve të mërzitshëm”, e në fund te “Deschamps, tani ndalu dhe shko luaj padel në Monaco”.

Lexo edhe:

Nga ana tjetër, mediat ftojnë Federatën që t’i besojnë kombëtaren Zinedine Zidane, i cili prej kohësh është i lirë dhe madje nuk e ka fshehur kurrë dëshirën për të marrë drejtimin e “Gjelave”.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...