Serie A

Tare: Inzaghi dhe Immobile nuk largohen, Milani dhe Milinkovic-Savic…

Drejtori sportiv i Lazios, shqiptari Igli Tare në një intervistë për mediat foli për shumë tema në ambjentin bardhekaltër duke blinduar trajnerin Simone Inzaghi dhe sulmuesin Ciro Immobile të shumëkërkuar në merkato, ndërsa për mesfushorin serb Milinkovic-Savic, Tare deklaroi se nëse vjen oferta e duhur atëherë ai do të largohet nga kryeqyteti italian.

“Për Immobilen nuk ka pasur asnjë kërkesë nga Napoli dhe nuk kemi biseduar për diçka të tillë. Kjo për shkak se ai është Lazio dhe Lazio është Immobile. Mendoj, shpresoj dhe uroj që Ciro të qëndrojë edhe shumë vite të tjera me ne“, deklaroi Tare.

Për trajnerin Simone Inzaghi drejtuesi i Lazios u shpreh se shumë shpejt ky i fundit do të rinovojë kontratën pasi bardhekaltrit duan të vazhdojnë projektin që kanë nisur me të. Ndërkohë Tare nuk mohoi as interesin e Milanit në drejtim të tij gjatë verës së kaluar por vendosi me zemër dhe për këtë arsye qëndroi te Lazio. Përsa i përket të ardhmes së mesfushorit serb Milinkovic-Savic, Tare nuk e përjashtoi mundësinë e largimit, por sipas kushteve që do të vendosë klubi italian, pra mesfushori serb do të transferohet në një klub tjetër vetëm nëse kënaqen kërkesat ekonomike të presidentit Claudio Lotito.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency