Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Tare: Inzaghi si Guardiola, është “maniak” i detajeve

Igli Tare është rikthyer të flasë për Simone Inzaghin, me të cilin punoi e fitoi te Lazio gjatë periudhës kur mbante postin e drejtorit sportiv.

Inzaghi po bën një punë të shkëlqyer edhe tek Interi, skuadër me të cilën mbërriti në finalen e Champions League gjatë sezonit të kaluar.

Ndërkohë që këtë edicion pothuajse e ka fituar titullin kampion, që do të jetë i 20-ti në historinë e klubit zikaltër.

Lexoni edhe:

Që kur ishte futbollist dallohej që kishte diçka të veçantë. E njëjta gjë mund të thuhet edhe për Pep Guardiolën. Kishin diçka më shumë se të tjerët…

Simone të mashtron në dukje. Ai është gjithmonë gazmor, por në realitet kujdeset për çdo detaj të vogël. Punon nga mëngjesi deri në darkë, duke u kujdesur për gjithçka. Është i fiksuar pas detajeve.

Ka diçka më shumë se të tjerët sa i përket krijimit të marrëdhënies me skuadrën dhe lojtarët në veçanti. Ai dhe Pippo kanë një mënyrë shumë të ngjashme të të menduarit”, theksoi Tare.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...