Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Tare: Merkaton e kemi bërë me Sarrin, e ardhmja e Luis Albertos…

Igli Tare ka deklaruar se merkatoja e Lazios është bërë në konsultim të plotë me trajnerin Maurizio Sarri, teksa ka zbuluar se mesfushori spanjoll Luis Alberto do të veshë fanellën bardhekaltër edhe këtë sezon, duke i mbyllur dyert Sevillas.

“Luis Alberto nuk do të lëvizë. Do të luajë me fanellën e Lazios edhe këtë sezon. Skuadra është konkurruese edhe kështu siç jemi aktualisht, pasi mendoj se jemi përforcuar mirë në merkato. Kemi bërë çdo lëvizje në konsultim me trajnerin Sarri, megjithatë kur ndryshon, duhet pak kohë që të shfaqen rezultatet”, u shpreh shqiptari.

Sa u përket objektivave, Tare preferoi të tregohej i rezervuar, megjithatë u shpreh se duke u bazuar në përgatitjet verore, beson që Lazio do të bëjë një sezon si protagonist në Serinë A.

“Unë arsyetoj në bazë të asaj çfarë kam parë në fazën përgatitore dhe besoj se jemi përmirësuar shumë. Nuk mund të them objektiva konkretë tani, por jam i sigurt që do të bëjmë një sezon si protagonist”, u shpreh drejtori sportiv i Lazios.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Shqipëria U21 e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë ndaj Zvicrës U17, takim i vlefshëm për eliminatoret e Euro U17. Skuadra e drejtuar...