Serie A

Tare punon në heshtje, Lazio transferon nga Verona sulmuesin e talentuar

Igli Tare vijon të punojë në heshtje për të përforcuar skuadrën e Lazios dhe së fundi ka siguruar shërbimet e sulmuesit anësor të Veronës, Matteo Cancellieri. Futbollisti 20-vjeçar debutoi këtë sezon me veronezët, duke luajtur 12 ndeshje, teksa mori ftesë edhe nga trajneri Mancini, duke veshur për herë të parë fanellën e përfaqësueses.

Tare punonte prej ditësh për shërbimet e sulmuesit dhe më në fund ia ka dalë të bindë Veronën, teksa paraditen e të enjtes janë prenotuar edhe vizitat mjekësore të Cancellierit, si hapi i fundit para se të hedhë firmën mbi kontratë.

Ndërkohë drejtuesi shqiptar i bardhekaltërve vijon turin e udhëtimeve, pasi ka marrë përsipër të sjellë në skuadër një portier për të zëvendësuar Strakoshën, një mbrojtës dhe një zëvendësues për Immobilen në sulm.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1PSG
2
2
0
0
10
2
+8
6
2Lille
2
1
1
0
5
2
+3
4
3Olympique Marseille
2
1
1
0
5
2
+3
4
4Toulouse
2
1
1
0
4
1
+3
4
5Monaco
2
1
1
0
3
2
+1
4
6Lens
2
1
1
0
3
2
+1
4
7Olympique Lyonnais
1
1
0
0
2
1
+1
3
8Lorient
1
1
0
0
1
0
+1
3
9Montpellier
2
1
0
1
5
7
-2
3
10Clermont
2
1
0
1
4
7
-3
3
11Nice
2
0
2
0
2
2
0
2
12Angers SCO
2
0
2
0
2
2
0
2
13Nantes
2
0
2
0
1
1
0
2
14Brest
2
0
1
1
3
4
-1
1
15Strasbourg
2
0
1
1
2
3
-1
1
16Ajaccio
2
0
1
1
1
2
-1
1
17Rennes
2
0
1
1
1
2
-1
1
18Auxerre
2
0
1
1
3
6
-3
1
19Troyes
2
0
0
2
2
6
-4
0
20Reims
2
0
0
2
3
8
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency