Serie A

Tare shpërthen ndaj arbitrimit: Ndaj Milanit, kronikë e një vdekje të paralajmëruar

Lazio zhvilloi një ndeshje mjaft të mirë në “San Siro” përballë Milanit, por ashtu siç ndodh që prej 29 vitesh, dolën sërish duarbosh, pasi u mposhtën me rezultatin minimal 1-0, falë një 11-metërshi të shndërruar në gol nga Kessie.

Në përfundim të sfidës, Drejtori Sportiv i kryeqytetasve, Igli Tare ka shpërthyer sërish ndaj vendimeve të arbitrit, duke theksuar se këta të fundit janë në borxh shumë të madh me Lazion, që prej sezonit të kaluar.

“Ishte kronika e një vdekjeje të paralajmëruar, diçka të cilës i trembesha që para se të fillonte takimi. Zhvilluam një ndeshje të madhe dhe më vjen keq që u vendos nga episodet, jo nga fusha. Penalltia për Milanin qëndronte, por ne na u mohua një 11-metërsh i pastër, kur Rodriguez ndërhyri ndaj Milinkoviç-Saviç në zonë”, tha Tare.

Lazio është ende në garë për një vend në zonën Champions dhe për më tepër, do të përballet sërish me Milanin, në gjysmëfinalen e kthimit të Kupës së Italisë, sfidë në të cilën Tare kërkon hakmarrjen.

“Duhet të vijojmë punën tonë dhe llogaritë t’i bëjmë vetëm në fund. Kemi përpara edhe ndeshjen e Kupës ndaj Milanit, ku duhet të tregojmë vlerat tona, ndonëse mund të them se arbitrat janë në borxh të madh me ne, që prej vitit të kaluar”, theksoi Drejtori Sportiv i bardhekaltërve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency