Kombëtare

Tashmë pritet debutimi në kombëtare, Abazaj grumbullohet nga Shqipëria për 2 miqësoret

5 muajt e parë të vitit 2018-të kanë qenë me të vërtetë specialë për Kristal Abazaj. Fillimisht blerja e kartonit të tij nga ana e Skënderbeut, më pas 2-golëshi ndaj korçarëve në fitoren 2-0 të Luftëtarit ndaj bardhekuqëve në Gjirokastër. Për të ardhur grumbullimi i parë me kombëtaren shqiptare për miqësore ndaj Norvegjisë. Edhe pse nuk debutoi me kuqezinjtë në atë sfidë, Abazaj vazhdoi të spikasë me fanellën e Luftëtarit duke e udhëhequr skuadrën bluzi drejt kualifikimit në Europa League për sezonin e ardhshëm. Falë paraqitjeve me Luftëtarit, Skëndërbeu e shiti atë tek gjigandët belgë të Anderlecht për 750 mijë euro, me Abazajn që firmosi një kontratë 3-vjeçare me skuadrën nga Brukseli. Tashmë i kanë mbetur edhe 2 ndeshje me Luftëtarin për të vulosur kualifikimin në Europë me gjirokastritët. Për t’i bërë një mbyllje sa më spekatkolare këtij sezoni Abazaj përpara se të nisë aventurën e tij me Anderlecht do të ketë mundësinë të debutojë edhe kombëtareën shqiptare. 21-vjeçari nga Tropoja ka marë ftesë nga trajneri i kuqezinjëve Panucci për 2 miqësoret e radhës ndaj Kosovës dhe Ukrainës që do të zhvillohen në Zvicër në fund të majit dhe në fillim të qershorit dhe këtë herë debutimi i Abazajt me Shqipërinë është thuajse i sigurtë. Grumbullimi i Abazajt në kombëtaren shqiptare për 2 miqësoret e radhës është konfrimuar nga klubi i Luftëtarit në faqen zyrtare.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top