Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tatuazhi prekës i Valon Behrami-t

Valon Behrami zbulon tatuazhin e tij të ri. Mesfushori i Watford, ka bërë tattoo pothuajse gjithë këmbën e tij të djathtë, me një dizanj shumë prekës, duke pasqyruar në të genocidin serb ndaj Kosovarëve.

32-vjeçari ka lindur në Mitrovicë, por luan me Përfaqësuesen e Zvicrës, megjithatë mesa duket, Behrami nuk është nga ata persona që e harrojnë orgjinën e tyre apo dhe atë çfarë kanë kaluar kosovarët vite më parë.

Pasi prindërit e tij humbën punën, familja e Behramit u largua për në Canton Ticino, vend në Zvicrën Jugore, në vitet 1990, teksa në në vitin 1998 morën lejeqëndrimin e përkohëshëm.

Një foto vlen sa 1000 fjalë, dhe këto që tregojnë tatuazhin e Behramit, vlejnë shumë herë më shumë.

tattoo 1 tattoo 2 tattoo 3 tattoo 4

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...