Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Tavernier me fjalë prej lideri: Bëmë rrugëtim fantastik, na presin të tjera finale

Skocezët e Rangers bënë një udhëtim fantastik në Europa League, duke arritur deri në finale, por aty fati i “tradhtoi”, pasi shkoi në anën e gjermanëve të Eintracht Frankfurt, të cilët fituan 5-4 me penallti dhe ngritën trofeun.

Kapiteni i Rangers, James Tavernier nuk e fshehu zhgënjimin, megithatë pas ndeshjes deklaroi se ndihet krenar për atë që ai dhe shokët e skuadrës kanë bërë këtë sezon.

“Kjo që bëmë këtë sezon, ishte e jashtëzakonshme dhe dua të falënderoj të gjithë djemtë e ekipit. Për fat të keq nuk e kaluam vijën finale, por i shkuam pranë dhe tani jemi të vetëdijshëm për forcën tonë. Falënderoj tifozët për përkrahjen e pakushtëzuar dhe i garantoj se na presin të tjera finale si kjo”, tha kapiteni i Rangers.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...