Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Tchouameni: Dëmtimi? Nuk ishte faji i Gavit

Lojtari i Realit të Madridit, Aurélien Tchouameni, ka reaguar në rrjetet sociale këtë të hënë për të sqaruar dëmtimin e tij, duke shfajësuar futbollistin e Barcelonës Gavi.

“Nuk është faji i Gavit. U lëndova në fund të pjesës së parë”, ka shpjeguar mesfushori francez.

Lexo edhe:

Gavi ishte një nga pikat kryesore të skuadrës së Barcelonës në humbjen ndaj skuadrës “Merengues” dhe loja e të riut spanjoll spikati falë përkushtimit të i tij në fushë. Lojtari i Blaugranas ka pasur gjithsej 19 duele në këtë ndeshje, duke i fituar 10 prej tyre.

Francezi u largua nga loja me një frakturë në metatarsalin e dytë të këmbës së majtë dhe mund të mbetet jashtë skuadrës së Ancelottit për rreth një muaj e gjysmë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...