Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Të ardhurat nga shitja e biletave, rekord absolut në euroderbin e Milanos

Euroderbi i Milanos, i luajtur mbrëmë në “San  Siro” dhe që përfundoi me fitoren 2-0 të Interit ndaj Milanit, siguroi të ardhura rekord nga shitja e biletave.

Më shumë se 75 000 spektatorë ishin të pranishëm në këtë impiant për të ndjekur këtë sfidë , çka lejoi që përfitimet të kalonin shumën 10,4 milionë euro.

Lexo edhe:

Një rekord i ri  ky në futbollin italian në ndeshjet e Champions-it, duke tejkaluar 9,1 milionë të fituara nga Milani në përballjen ndaj Tottenhamit në Champions, në edicionin aktual.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...