Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

“Te Barcelona punohet vetëm me topin, nuk e dija fare çfarë ishte palestra”

Xavi Simons po zbavitet në Eredivisie. 19-vjeçari i lindur në Amsterdam, është rritur tek akademia e Barcelonës. Në vitin 2019 erdhi transferimi në Francë te PSG, ndërkohë që në verën që lamë pas u transferua si lojtar i lirë te PSV.

Mesfushori ofensiv po dhuron paraqitje fantastike tek ekipi i drejtuar nga Ruud van Nistelrooy, që siguroi kualifikimin në Europa League pas triumfit 2-0 ndaj Arsenalit. Simons numëron 10 gola dhe 4 asiste me PSV deri në këtë fazë të sezonit.

Simons ka bërë një deklaratë interesante rreth së kaluarës, duke treguar ndryshimin e madh midis periudhës që ishte pjesë e moshave të Barcelonës dhe aventurës në kryeqytetin francez te PSG.

Te Barcelona nuk kam punuar kurrë në palestër, atje punohet vetëm me topin. Në momentin që ika te PSG e kuptova rëndësinë e punës në palestër, sepse është e nevojshme të mbrohesh në duelet me të cilat përballesh në ndeshje”, deklaroi talenti holandez.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...