Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Të bashkuar kualifikohemi”, trajneri i Dortmundit kërkon ndihmën e tifozëve

Borussia Dortmund pret sonte PSV-në në “Signal Iduna Park”, stadium ku do të tentojë fitoren për të avancuar në çerekfinalet e Champions League.

Verdhezinjtë e mbyllën në barazim 1-1 duelin e parë. Trajneri i nënkampionëve të Gjermanisë, Edin Terzic kërkon mbështetjen e publikut të zjarrtë.

Duam të shfaqim në fushë dëshirën e madhe që kemi për t’u kualifikuar në çerekfinale. Mund të mbështetemi edhe te tifozët tanë.

Lexoni edhe:

Nëse qëndrojmë të bashkuar, jemi të të guximshëm dhe pozitivë së bashku me tifozët, është më e lehtë për ne që të luajmë mirë dhe të fitojmë.

Gjithashtu më e vështirë për kundërshtarët tanë. Stadiumi ynë është madhështor, teksa tifozët që kemi e bëjnë edhe më të mrekullueshëm”, u shpreh tekniku kroat.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....