Euro 2020

Të dehur dhe të rrëmujshëm, arrestohen 26 persona pas ndeshjes Angli-Skoci

Në fund ata që kanë festuar janë skocezët, për tifozët e tyre barazimi ndaj armiqve anglezë ka shijuar si një fitore në një mbrëmje ku pushtuan Londrën dhe ku si zakonisht në evente të tilla të mëdha, kur bëhet fjalë për tifozët britanikë dhe konsumimin e alkoolit nuk kanë munguar edhe trazirat me shijimin e ndeshjes në stilin “british”.

Janë 26 personat e arrestuar në Londër mes të premtes dhe orëve të para të së shtunës gjatë një operacioni të policisë për ndeshjen e Euro 2020 të Anglisë kundër Skocisë në “Wembley”, siç ka njoftuar vetë policia e kryeqytetit anglez.

Arrestimet kanë ardhur gjatë një operacioni të policisë për futbollin ku përfshihen krime si prishje e rendit publik, zotërimi i një arme sulmi, dehje, çrregullime dhe sulm ndaj zyrtarëve, me policinë që ka raportuar edhe plagosje të lehta.

Policia bëri të ditur se pas 0-0 në “Wembley” në veriperëndim të Londrës, një turmë e madhe u grumbullua në Leicester Square, në qendër të qytetit. Sheshi u boshatis rreth orës 1:15 të mëngjesit edhe pse grupe individësh mbetën në zonat përreth.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency