Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Te ekipi rezervë pas kritikave që bëri ndaj Al-Khelaifi, PSG duhet t’i paguajë 100 mijë euro lojtarit

Paris Saint-Germain u urdhërua nga Federata Franceze t’i paguante Hatem Ben Arfa-s 100 mijë euro dëmshpërblim për largimin nga ekipi i parë nga prilli 2017 deri në qershor 2018.

Sipas raportimeve nga Franca, për shkak të detyrimit të kryerjes së stërvitjeve me ekipin rezervë, lënies jashtë çdo ndeshjeje të ekipit të parë si dhe për “ngacmimin moral” që i shkaktoi, lojtari kishte kërkuar 7.7 milionë euro dëmshpërblim.

Lexo edhe:

Ben Arfa iu bashkua PSG-së me parametra zero në qershor 2016, vetëm për t’u larguar nga ekipi i parë në prill të vitit të ardhshëm, pasi kritikoi hapur presidentin e klubit Nasser Al-Khelaifi.

Që atëherë ai nuk ka dalë në fushë me ekipin kryeqytetas.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...