Formula 1

Te Ferrari skeptikë për Vettel, gjermani drejt McLaren

Kontrata e Sebastian Vettel me Ferrarin është e vlefshme edhe për një vit, pra skadon në fund të vitit 2020, por gjermani nuk e ka të qartë se në Maranello do t’i ofrojnë rinovimin. Performanca e tij jo fort bindëse në tri sezonet e fundit dhe shpërthimi e Charles Leclerc, duket se kanë ndikuar në mendimin që kanë drejtuesit e “Kokëkuqes” për të ardhmen.

Lajmet e publikuara në shtypin francez në lidhje me kontaktet e Leëis Hamilton (nuk mohohen askund) me presidentin e Ferrarit dhe të grupit FIAT, John Elkan, nuk sugjeërojnë se e ardhmja e Seb mund të jetë sërish në Maranello. Për këtë arsye ai ka nisur të mendojë për opsione të tjera, ku do të ndihej më i sigurt.

Siç ka mësuar MARCA, Vettel ka nisur kontaktet me Andreas Seidl, drejtorin sportiv të McLaren F1, për të qenë pilot i kësaj skuadre nga viti 2021, duke marrë parasysh faktin që McLaren është një nga makinat në rritje dhe se brenda dy viteve do të ketë motorë Mercedes.

Merkatoja e vitit 2021 në Formula 1 duket se do të ofrojë lëvizje të rëndësishme, që mund të prekin edhe Max Verstappen, përveç Hamiltonin.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency