Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Të gjithë donin finale gjermane, polakët jo”, akuzon Bayerni

Goli i anuluar i De Ligt në fundin e Real Madrid-Bayern Munich do të vazhdojë gjatë të krijojë polemika.

Në lidhje me episodin që mohoi barazimin e gjermanëve, reagoi edhe Max Eberl, drejtori sportiv i Bayernit.

Çfarë të them, nuk ka asgjë për të shpjeguar. E çuditshme dhe e dyshimtë ajo që ndodhi. Arbitri vërshëlleu përpara gjuajtjes së De Ligt, kështu që VAR-i nuk mund të ndërhynte më.

Lexo edhe: 

Më pas e pranoi gabimin që kreu. Ishim të gjithë pro një finaleje gjermane. Të gjithë! Përveç gjyqtarëve polakë… ”, u shpreh i zemëruar drejtuesi bavarez.

Takimi në Bernabeu u mbyll 2-1 për Realin, që siguroi biletën për në finalen e Championsit. 1 maj, Wembley, Londër.

Stadium ku skuadra e Carlo Ancelottit do të luftojë përballë Borussia Dortmund për suksesin numër 15 europian.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...