Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Të gjithë drejt Arabisë, Cannavaro zgjedh transferimin në Turqi

Fabio Cannavaro është pranë rikthimit në stol. Ish-kampioni i botës me Italinë (2006), vit kur fitoi edhe Topin e Artë, drejtoi Beneventon në Serie B gjatë sezonit të fundit.

Më 21 shtator të vitit 2022 mori drejtimin e skuadrës italiane, dhe qëndroi në stol deri në ditët e fundit të muajit shkurt. Më “shtrigat” që dështuan totalisht duke rënë në Serie C.

Lexo edhe:

Ish-mbrojtësi i madh italian, është i preferuari i drejtuesve të Fatih Karagumruk për postin e lënë bosh në pankinë nga Andrea Pirlo, i cili është emëruar trajneri i Sampdorias.

Ky i fundit drejtoi skuadrën e Superligës turke sezonin e fundit, duke e mbyllur në vendin e shtatë. Drejtuesit e Karagumruk kanë nisur bisedimet me Cannavaron.

Dhe së shpejti pritet të arrihet marrëveshja mes palëve. 49-vjeçari ka drejtuar më parë në Kinë (GZ Evergrande, TJ Quanjian dhe kombëtaren e Kinës) dhe në Arabinë Saudite (Al-Nassr).

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...