Lajme

Të gjithë në këmbë për Vokrrin, Kosova i jep lamtumirën e fundit legjendës së saj

Në Kosovë ishte një ditë zie, futbolli shqiptar vajton humbjen e Fadil Vokrrit, legjendës së futbollit të Kosovës. Në Prishtinë dita nisi me homazhet për njeriun e kthyer tanimë në një mit, personalitetet dhe figurat më të larta të Kosovës dhe Shqipërisë, në politikë, sport, kulturë e art ishin aty për ti bërë nderimet e fundit njeriut që shkëlqeu si futbollist duke mahnitur mbarë ish Jugosllavinë me talentin e tij, ndërsa si President i Federatës së Futbollit të Kosovës i njihen meritat kryesore për anëtarësimin e saj në Fifa e Uefa. Ishte aty dhe një tjetër legjendë e futbollit të ish Jugosllavisë, Zvonimir Boban, tanimë në rolin e zv/Sekretarit të përgjithshëm të Fifa-s. Fjalë prekëse ato të tijat në mikrofonin e Supersport.
 

“Kemi ardhur për Fadilin, një legjendë e vërtetë e futbollit Jugosllav. Kemi ardhur për ti shprehur ngushëllimet tona popullit të Kosovës për humbjen e një figure të madhe. Nuk kemi luajtur bashkë, por nëse nuk do të ishin rregullat e asaj kohe në Jugosllavi Vokrri mund të kishte luajtur padyshim për Milanin apo Barcelonën. Ishte një emër i madh që sillej thjeshtë dhe kjo na ka bërë që të ishim më pranë tij. Shpresoj të luaj futboll me të në botën tjetër”.

Ngushëllimet e Uefa-s erdhën nëpërmjet sekretarit të saj Zoran Lakovic që vlerësoi lart figurën e Fadil Vokrrit dhe atë që ai i ka dhuruar futbollit. Për Presidentin e FSHF, Armand Duka janë të vështira fjalët për tu gjetur për humbjen e një njeriu të madh dhe miku të mirë.

Janë të panumërt njerëzit që prisnin në radhë për të nderuar Fadil Vokrrin, mes tyre bashkëpunëtorë, njerëz që kanë patur fatin ta njohin e të punojnë me të. Në orën 17:00 të së dielës Fadil Vokrri u përcoll për në banesën e fundit nga mijra qytetarë që me lot në sy i dhanë lamtumirën e fundit ish presidentit të FFK-së në varrezat e Prishtinës.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top