Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Të gjithë për Ibiza”, ashtu siç ua kishte premtuar! Fabregas paguan pushimet për lojtarët e Comos

Como siguroi ngjitjen në Serie A pas plot 21-vitesh. Skuadra e drejtuar nga Cesc Fabregas u rendit e dyta në Serie B, duke garantuar kështu pjesëmarrjen në elitën e futbollit italian vitin e ardhshëm. Një nga premtimet e ish-lojtarit spanjoll për futbollistët e tij ishte që nëse ata ngjiteshin në Serie A, atëherë do të përfitonin pushime në Ibiza.

Lexo edhe: 

Dhe, premtimi është mbajtur. Lojtarët e Comos janë nisur të gjithë për pushime në Ibizan e famshme me gjithçka që është prenotuar dhe paguar nga Fabregas. Mbetet për t’u parë tashmë premtimi i radhës për Fabregas, këtë herë në rast të ndonjë arritje specifike në Serie A sezonin e ardhshëm.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...