Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Të gjithë po tallen me ty”, fraza ndaj Mourinhos mund t’i kushtojë shtrenjtë arbitrit

"Të gjithë po tallen me ty"
"Të gjithë po tallen me ty"

Gjykata Sportive e Apelit në Itali, do të marrë në konsideratë këtë të premte sherrin mes arbitrit Serra dhe trajnerit të Romës Jose Mourinho, që i kushtoi këtij të fundit kartonin e kuq në ndeshjen ndaj Cremoneses.

Dënimi i Mourinhos është pezulluar përkohësisht, në pritje të vendimit, megjithatë leximi i buzëve të arbitrit, duket se ka vënë me shpatulla pas murit arbitrin Serra.

Sipas specialistit të leximit të buzëve, Giuliano Calleghari, arbitri i katërt i është drejtuar Mourinhos, duke i thënë: Të gjithë po tallen me ty. Shko në shtëpi! Shko në shtëpi”.

Lexo edhe:

Këto fjalë nxitën edhe reagimi ne ashpër të portugezit, që më pas u ndëshkua me karton të kuq dhe pas ndeshjes deklaroi se nuk është hera e parë që arbitri Serra e ofendon.

Ky i fundit u mbrojt, duke treguar se biseda kishte qenë shumë ndryshe, megjithatë tashmë arbitri pritet të përballet me një dënim shembullor, që do ta nxirrte nga aktiviteti të paktën deri në fund të sezonit.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...