Merkato

Të gjithë të çmendur për de Ligt, klubet e mëdha duan talentin e Ajaxit

Eshtë vetëm 18 vjeç por e dëshirojnë klubet më të mëdha të Europës. Mathijs de Ligt do të jetë protagonisti i merkatos së ardhshme teksa mbrojtësi i talentuar e konsideron të mbyllur aventurën me Ajax dhe kërkon largimin. Mësohet se lojtari ka kërkuar edhe ndihmën e Mino Raiolës për t’u transferuar diku tjetër edhe pse nuk është agjenti i tij. Për De Ligt po bëhet një garë e çmendur mes Barcelonës, Man. City, Tottenham dhe Bayern Munchen dhe kartoni i tij vlen të paktën 45-50 milionë euro.

To Top