Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Të luash këtu privilegj që s’e kanë të gjithë”, mesfushori i Realit thumbon Mbappe

Kylian Mbappe filtroi gjatë me Real Madrid, por në fund zgjodhi milionat e PSG-së përpara realizimit të ëndrrës së fëmijërisë. Kampionët e Spanjës e prisnin t’u bashkohej në “Santiago Bernabeu”, por sulmuesi 23-vjeçar do të jetë pjesë e PSG-së deri në vitin 2025.

Federico Valverde ka reaguar me një postim në Instagram në lidhje me qëndrimin e Mbappe në kryeqytetin francez. “Mbaroi një sezon i pabesueshëm. Të jesh pjesë e Real Madrid është një privilegj që jo të gjithë mund ta kenë.

Falënderime tifozerisë, më e mira ende mungon”, shkruan mesfushori i kombëtares uruguaiane, pjesë e “Los Blancos” prej vitit 2018. Ekipi i Carlo Ancelottit vazhdon përgatitjet për finalen e Champions League kundër Liverpoolit, që do të zhvillohet më 28 maj në “Stade de France”.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...