Tenis

Të mëdhenjtë përballen mes tyre, Federer “mposht” Williams

Roxher Federer ka mundur Serena Uilliams në ndeshjen mikse të zhvilluar mes dy emrave më të mëdhenj të tenistit botëror të këtyre viteve, në Kupën Hopman në Australi.

Federer ishte në këtë ndeshje çift me Belinda Bencic, ndërkohë që Williams me Frensis Tiafo në një ndeshje që përfundoi në shifrat 4-2 4-3 5-3.

Si Federer ashtu edhe Williams janë në moshë 37-vjeçare dhe asnjëherë më parë nuk ishin përballur në një ndeshje të ngjashme.

“Luajta kundër tenistit më të madh të të gjitha kohërave,” – tha Williams, fituese e 23 slemeve pas përfundimit të ndeshjes kundër zviceranit që në karrierën e tij ka fituar 20 sleme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency