Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

“Te Milan i duan holandezët”, Reijnders: Jam në një nga klubet më të mëdha në botë, dua titullin!

Tijjani Reijnders ka dhënë një intervistë për mediet holandeze ku ka folur për klubin e tij të ri, Milanin.

Mesfushori u shpreh se është në një nga klubet më të mëdha në botë dhe që dëshiron të qëndrojë për shumë kohë aty.

Lexoni edhe: 

Jam në një nga klubet më të mëdha në botë. E shoh veten duke luajtur këtu edhe për disa vite të tjera.”-tha ai.

Më tej Reijnders foli për legjendat holandeze të “Djallit”: “Kur jam në palestër, shoh ‘Hall of Fame’. Aty shoh Gullit dhe Van Basten me Topat e Artë”. Këtu te Milan janë shumë të lumtur me lojtarët holandezë. Më quajnë ‘Power Reijnders’, nga ‘Power Rangers’ Ata shpikin gjithçka”.

Duke folur më tej për qëllimet, holandezi u shpreh se është fitimi i titullit.

Edhe pse sezoni sapo ka filluar, ne jemi në rrugën e duhur. Unë me të vërtetë dua të fitoj titullin. Nuk kam fituar asnjë çmim në jetën time dhe dua që titulli të jetë i pari për mua në këtë klub të bukur.”-përfundoi ai.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...