Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

“Të mposhtim Greqinë”, Ujkani: Rrahmani vëllai dhe kapiteni im, fituam falë tifozëve

Samir Ujkani e nisi si titullar takimin me Irlandën e Veriut. Portieri veteran u shfaq i lumtur për fitoren 3-2, teksa nuk i kurseu elozhet për kapitenin Amir Rrahmani.

Pas humbjes me Greqinë ishte e rëndësishme të bënim rezultat, atë bëmë sot. Tani kemi finalen në Greqi, shpresojmë t’i mundim grekët. Jemi mirë, të japim maksimumin për të marrë rezultatin pozitiv.

Golat e pësuar? Te i pari shkoi topi në shtyllën e dytë për fat të keq. Rëndësi ka që ishim kompaktë. Djemtë luajtën me zemër, falënderoj edhe publikun. Nuk ishte e mundur kjo fitore pa ‘Dardanët’.

Rrahmani? Ai është vëllai im, jam i kënaqur që është rritur. Ai është kapiteni ynë, shpresoj ta shoh sa më lart”, deklaroi portieri dardan.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...