Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Te Napoli nisin polemikat, Kvaratskhelia nuk pranon vendimin e trajnerit Garcia

Shtatë pikë në katër ndeshjet e para, një disfatë dhe një barazim në dy sfidat e fundit të kampionatit bëjnë që ambienti te kampionët e Italisë në fuqi, Napoli të mos jetë edhe shumë i qetë. Barazimi 2-2 përballë Genoas në transfertë duket se nxjerr në pah edhe divergjencat e para të trajnerit Rudi Garcia me yjet e skuadrës.

Trajneri francez vendosi të zëvendësonte Kvaratskhelian me Zerbin në minutën e 89, por gjeorgjiani nuk ngurroi ta shprehte publikisht se nuk ishte dakord me zgjedhjen e Garcias duke qenë se në ato minuta Napoli ishte hedhur në sulm dhe po kërkonte golin e fitores. Kamerat fiksuan sulmuesin e “hutuar” nga vendimi i Garcias ndërsa u kthye i zhgënjyer në pankinë duke mos ia ndarë sytë trajnerit.

Lexo edhe:

Pas ndeshjes i pyetur për zëvendësimin, Garcia theksoi se kërkoi t’i dhuronte minuta Zerbin pasi stërvitej mirë dhe se e meritonte një mundësi.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...