Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Të ndaluar për të luajtur me lojtarë nga merkato janarit, në Kosovë shpërfillen rregullat. Ankohet Trepça ‘89

Ndeshja mes Feronikelit 74 dhe Trepçe ’89 për Kupën e Kosovës u mbyll me fitoren e vendasve me rezultatin 1-0. Por, kjo sfidë solli pretendime madhore për shkelje të rregullores nga ana e skuadrës së Trepçes duke qenë se Feronikeli aktivizoi në fushë lojtarë të transferuar nga merkato e janarit, diçka që është e ndaluar për ta si pasojë e borxheve të pashlyera ndaj ish-lojtarëve. Të gjendur para kësaj situate, Trepçe 89 menjëherë ka reaguar në rrjetet sociale duke vëne theksin te shkelja e rregullores.

Në këtë formë, Trepça ka nisur të përpilojë ankesën me shpresën që do të ketë një ndëshkim nga ana e Federatës dhe në këtë formë, rezultati të ndryshojë në tavolinë dhe të jenë ata që do të marrin kështu kualifikimin për në raundin pasardhës.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...