Basketboll

Të pafat nga dëmtimet, por Golden State mban dyshen Thompson-Durant

Drejtuesit e Golden State kanë kaluar shumë telashe në 5 ditët e fundit për të pasur ide të qarta në lidhje me të ardhmen e skuadrës kaliforninane.

Bob Myers, që është në rolin e menaxherit të përgjithshëm të Golden State ka folur për këtë çështje pas ndeshjes së 6-të në finalen e madhe të NBA, me “Warriors” që u dorëzuan përballë Toronto Raptors.

Në të vërtetë, prej javësh diskutohet çështja e qëndrimit apo jo në skuadrën kaliforniane të Kevin Durant dhe Klay Thompson, dy prej basketbollistëve më të rëndësishëm të Golden State, por që rezultuan të pafat në momentin kyç të sezonit për skuadrën e tyre, teksa pësuan dëmtime. Megjithatë, Bob Myers është i vendosur që të mbajë të dy lojtarët te Golden State pavarësisht gjithçkaje.

“Kevin dhe Klay i kemi shumë në konsideratë,” -tha Bob Mayers. – “Me Kevin Durant kemi fituar 8 nga 9 ndeshjet në finalen e madhe, kurse Klay Thompson është thjesht fantastik. Edhe në aspektin njerëzor ata janë persona që çdokush do t’i donte në skuadrën e tij. Meritojnë të shpërblehen në mënyrë të drejtë.”

Për Thompson nuk ka pasur kurrë dyshime, ndërkohë që i gjithë problemi qëndron te Durant. Myers shpjegon se lojtari ka fituar të drejtën si lojtar i lirë që të marrë vendimin që dëshiron, por ai shpreson që Durant të kthehet, pasi konsiderohet se basketbollisti ideal për Golden State.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency