Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

“Te PSG ka një problem të madh, ju tregoj pse shfryjnë ndaj Messit”

Ander Herrera e ka të qartë pse Leo Messi po kontestohet nga tifozët e PSG-së. Mesfushori spanjoll, i cili verën e kaluar u rikthye te Athletic Bilbao, kaloi tri sezone në “Parc des Princes”.

Në një prononcim për beIN Sports, Herrera deklaroi: “E admiroja Messin përpara se ta njihja. Pasi e njoha nga afër e admiroj edhe më shumë si futbollist dhe si njeri.

Lexo edhe:

Në Paris nuk ekziston durimi. Fiksimi për të fituar Champions League nuk ndihmon askënd, kështu që kush paguan në fund? Më i miri i skuadrës kritikohet nga tifozët”, u shpreh 33-vjeçari bask.

PSG nuk e ka fituar kurrë më parë trofeun e Champions League. Pavarësisht merkato fantastike, skuadra franceze nuk po ia del të triumfojë në kompeticionin më të rëndësishëm për klube.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...