Ligue 1

Te PSG ndihen të “tradhtuar” nga Neymar, por nuk do ketë ndarje

Pronarët e Paris Saint-Germain ndihen të “tradhtuar” nga Neymar, i cili nuk e ka paguar besimin dhe investimin e klubit te ai dhe tashmë sheikët besojnë se braziliani nuk mund ta tërheqë skuadrën drejt suksesit, veçanërisht në fushën europiane, pra që të dërgonte trofeun e Champions League në Paris.

Sipas raportimeve nga mediet franceze nëse nuk do të ishte për një detaj në marrëveshje që e bën Neymarin të patransferueshëm, “divorci” mes palëve do ishte i paevitueshëm. Braziliani i ka kushtuar PSG-së rreth 400 milionë euro deri më tani dhe ende ka edhe tre vite të tjera në kontratë.

Vetëm Newcastle, i blerë në dimër nga investitorët e Saudit, mund të përballojnë shifrën që duhet për të investuar te Neymar, por braziliani vështirë se mund ta pranojë këtë destinacion.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency