Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Të shtëna dhe mesazh kërcënues për Messin më Argjentinë

14 të shtëna dhe një mesazh drejtuar Lionel Messit, në fasadën e supermarketit në pronësi të bashkëshortes së “yllit” të Paris Saint-Germain, Antonela Rocuzzo në Rosario, Argjentinë.

Ngjarja ka trembur familjarët e Antonelës e sigurisht ka alarmuar edhe njerëzit pranë futbollistit.

“Messi, ne po të presim. Javkin është një “narko” dhe nuk do të të ndihmojë”, shkruhet në mesazhin e lënë në vendngjarje, duke aluduar për intendentin Pablo Javkin.

Ngjarja ka ndodhur në orën 03:20 të mëngjesit dhe është kryer nga “dy persona me kapuç, të cilët udhëtonin me motor”.

Plumbat goditën grilat dhe xhamat e supermarketit, të drejtuar nga kushëriri i Antonelës.

LEXO EDHE: 

Rruga u mbyll për trafikun, ndërsa Agjencia e Hetimit Kriminal (AIC) e policisë argjentinase po vijon mbledhjen e provave për identifikimin e autorëve.

“Nuk ka të lënduar, pasi për fat të mirë, në atë moment nuk ka qenë askush brenda objektit. Dhe mesazhi nuk është një kërcënim, unë nuk gjej asnjë lloj konsistence në të,” – deklaroi përfaqësuesi i policisë lokale, Iván González, para gazetarëve argjentinas këtë mëngjes.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...