Lajme

“Të testojmë vaksinën në Afrikë”, yjet e futbollit reagojnë ndaj mjekëve francezë

Një deklaratë televizive e dy mjekëve francezë, që sugjeronin testimin e vaksinës së koronavirusit në Afrikë, atje ku nuk ka as respiratorë dhe as maska, ka shkaktuar reagimin e ashpër të disa prej yjeve afrikanë të futbollit.

Deklarata e Jean Paul Mira, Shef i Shërbimit Reanimator në spitalin Cochin në Paris dhe Camilel Locht, drejtor i Inserm, janë cilësuar si raciste dhe kanë bërë xhiron e rrjetit, duke provokuar indinjatën e afrikanëve.

“Bij kurvash, jeni copa m…. Afrika nuk është parku juaj i lodrave”, shkroi sulmuesi i njohur kamerunas, Samuel Eto’o, i cili ka pasur një karrierë të lavdishme në Spanjë e Itali,me klube si Interi e Barcelona, ku arriti të fitojë edhe Ligën e Kampionëve.

“Është absolutisht e pakonceptueshme, që duhet të vazhdojmë t’u durojmë. Afrika nuk është laborator testimesh, ndaj mos i merrni afrikanët për kavie. Liderët afrikanë kanë detyrimin të mbrojnë popujt e tyre nga konspiracione të tilla”, shkroi Didier Drogba.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency