Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Të zgjedhurit e Deschamps, publikohet lista e Francës për ndeshjet e tetorit

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka publikuar listën e lojtarëve të thirrur për ndeshjet e radhës.

Skuadra franceze do të luajë kundër Holandës të premten më 13 tetor (për kualifikueset e EURO 2024) dhe kundër Skocisë në një miqësore të martën më 17 tetor.

Lexoni edhe:

Lista e lojtarëve të ftuar nga Didier Deschamps:

Portierë: Alphonse Areola (West Ham), Mike Maignan (Milan), Brice Samba (Lens)

Mbrojtës: Lucas Hernandez (PSG), Theo Hernandez (Milan), Ibrahima Konate (Liverpool), Jules Kounde (Barcelona), Benjamin Pavard (Inter), William Saliba (Arsenal), Dayot Upamecano (Bayern Munich), Jonathan Clauss (Marseille)

Mesfushorët: Eduardo Camavinga (Real Madrid), Youssouf Fofana (Monaco), Boubacar Kamara (Aston Villa), Adrien Rabiot (Juventus), Aurelien Tchouameni (Real Madrid)

Sulmues: Kingsley Coman (Bayern Munich), Ousmane Dembele (PSG), Olivier Giroud (Milan), Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Randal Kolo Muani (PSG), Kylian Mbappe (PSG), Marcus Thuram (Inter).

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...