Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Tebas: Askush nuk e do Superligën, Perez ka mbetur “tek pullë”

Javier Tebas është një nga zërat më të fortë kundër Superligës Europiane. Kreu i La Ligas nuk e kurseu thumbimin për Florentino Perez, presidentin e Realit të Madridit.

Refuzimi që Florentino mori edhe këtë herë ishte historik, duke e bërë të qartë se ai ishte i vetëm në këtë projekt.

Do ta kujtojmë si ditën kur u dëshmua edhe një herë se ekosistemi i futbollit nuk dëshiron një format të mbyllur si Superliga.

Lexoni edhe:

Jam absolutisht i bindur se nuk do të shohim kurrë një format të mbyllur apo gjysmë të mbyllur si Superliga.

Për një arsye të thjeshtë por thelbësore. Askush nuk e dëshiron, madje as klubet që janë regjistruar në Superligën e vitit 2021”, shprehet Tebas.

I cili gjatë ditëve të mëparshme ka sulmuar ashpër edhe Berndt Reichart, CEO-n e Superligës Europiane të Futbollit, projekt që vazhdon të refuzohet nga tifozët dhe shumica e klubeve të njohura.

“Mrekulli bëri Jezusi, jo Reichart”, Tebas s’i shqitet CEO-s së Superligës

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...