Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Tebas sulmon sërish Agnellin: Lideri i Superligës me bilance të falsifikuara

Kreu i La Ligës, Javier Tebas nuk i kursen sulmet ndaj Juventusit dhe ish-presidentit të bardhezinjve Andrea Agnelli, me të cilin ka një raport të tensionuar që prej tentativës për krijimin e Superligës Europiane.

Kështu vetëm pak ditë pasi dërgoi zyrtarisht një kërkesë për hetim në UEFA, Tebas ka sulmuar sërish Agnellin, këtë herë në një media sportive spanjolle, ku ka evidentuar falsifikimin e bilanceve nga ana e bardhezinjve.

“Plusvalenca fiktive dhe bilance të falsifikuara. Këto janë veprimet që ka bërë Juventusi nën presidencën e Andrea Agnellit. Dhe të mendosh që ky njeri do të ishte lideri i Superligës Europiane…”, tha jo pa ironi Tebas.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...