Bundesliga

Telashe për Bayern, Davies kërkon të luajë, por kardiologu e pengon. Sezoni i kanadezit në dyshim

Alphonso Davies është i detyruar të qëndrojë larg fushave të blerta për të paktën tre muaj, ndërsa vendos në rrezik serioz aktivizimin sërish për këtë edicion futbollistik. Pasi kaloi COVID-19, mbrojtësi kanadez pati një problem kardiak duke tronditur Bayern Munich dhe tashmë duket se pjesën e dytë të sezonit do t’i duhet ta ndjekë në rolin e spektatorit.

Në fakt, Davies ka shprehur dëshirën për të luajtur, por ka qenë një nga mjekët më të mirë kardiolog, Florian Straube ai i cili e ka penguar në mënyrë drastike të zbresë në fushë pa pasur më parë garanci të plotë se nuk do të ketë asnjë problem me zemrën e tij.

“Në rastin e një miokardi post COVID, atëherë Davies duhet të qëndrojë larg fushës për të paktën tre muaj, kjo është këshilla e vetme që unë mund t’i jap në këtë moment lojtarit. Ai nuk mund të zbresë në fushë pa pasur garancinë totale se gjithçka është në rregull”, shprehet kardiologu Straube.

Quiz: Gjeni lojtarët në foto…

Testoni njohuritë tuaja mbi lojtarët e Premier League...

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency