Bundesliga

Telashe për Bayernin, Goretzka dhe Javi Martinez me Koronavirus

Mesfushorët e Bayernit të Mynihut Leon Goretzka dhe Javi Martinez kanë rezuktuar pozitivë për COVID-19. Njoftimi u bë nga vetë klubi bavarez. Dy lojtarët do të humbasin ndeshjen e së shtunës në shtëpi kundër Hoffenheim në “Allianz Arena”.

“Leon dhe Javi janë në karantinë dhe do të qëndrojnë jashtë skuadrës për momentin. Ashtë turp që janë prekur të dy,” – tha trajneri i Bayernit, Hansi Flick, në konferencën për shtyp të së premtes.

Goretzka, 25 vjeç, është pjesë e formacionit titullar dhe ka startuar në 12 nga 18 ndeshjet e Bayernit këtë sezon.

Martinez, 32 vjeç, del lojtar i lirë në qershor dhe në këtë sezon në Bundesligë ka luajtur nga minuta e parë në vetëm tri  takime.

Flick gjithashtu zbuloi se Bayerni do të mbetet pa portierin rezervë Alexander Nuebel “për tri deri në katër javë”, pasi është dëmtuar në kyçin e këmbës në stërvitje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency