Merkato

Telenovela Icardi vazhdon, Juventusi përgatit strategjinë fituese!

Mauro Icardi është telenovela argjentinase e merkatos së verës në Itali, pakënaqësi, heshtje, intriga, bashkëshorte që ndezin situata, pra vërtetë e denjë për t’u quajtur një telenovelë. E ardhmja e tashmë ish-kapitenit të Interit ende nuk është e qartë, e sigurt është që krisja me zikaltërit është e parikuperueshme. Juventusi prej kohësh kërkon një qëndërsulmues i cili të qëndrojë pranë portës dhe të jetë i aftë ta dërgojë topin në rrjetë, Higuain nuk është në planet e askujt dhe edhe nëse qëndron nuk do të jetë titullar, në këtë mënyrë Icardi ka CV-në që dëshiron klubi bardhezi.

Në krahun tjetër edhe 26-vjeçari i ka shkelur me kohë syrin “Zonjës së Vjetër” madje për herë të parë konfirmoi se do të largohet. Në dalje të restorantit ku po festohej ditëlindja e Martinez me një fjalë të shkurtër pohuese “po” ai iu përgjigj pyetjes nëse do t’i thoshte lamtumirë Interit. Problemi qëndron tek kërkesa e klubit nga Milano që synon të përfshijë në bisedime Paulo Dybalën, në një kohë që presidenti i Juves, Agnelli ka vendosur vetëm një kusht, jo emri i Dybalës në negociata.

Në këtë mënyrë kampionët e Italisë po sutdjojnë një tjetër plan për të mbërritur tek amerikano-latini. Juventusi po kërkon të të përfitojë menjëherë të ardhura për t’ia xhiruar ziklatërve dhe është shtuar intensiteti i bisedimeve me Romën për kalimin e Ruganit në kryeqytet, me valixhe në duar janë edhe Mario Mandzukic e Bentancur, ndërsa po bisedohet edhe me Barcelonën për transferimin e Emre Can në Katalunjë, teksa në listë për t’u larguar është edhe Matuidi.

Nëse realizohet gjysma e operacioneve në dalje atëherë klubi torinez do të kishte paratë e mjaftueshme për të paguar Interin pa qënë nevoja që në negociata të jetë emri i Dybalës, me klubin milanez që është i gatshëm të pranojë një ofertë prej 70 milionë eurosh. Ndërkohë që duket se është mbyllur përfundimisht pista Napoli për Maurito Icardin i cili duhet t’i jepte një përgjigje të kaltërve dhe sipas mediave në Itali, përgjigjia ka qënë negative.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency