Bundesliga

“Telenovela” Lewandowski/ 8 milionë € diferenca, Bayerni refuzon ofertën e Barcelonës

Barcelona nuk heq dorë nga Robert Lewandowski. Sulmuesi polak ka vendosur të largohet nga Bayerni pas 8 viteve plot gola, rekorde e trofe në Bavari me rekordmenët e futbollit gjerman.

Dëshira e 33-vjeçarit, i cili ka edhe një vit kontratë me Bayernin, është të vijojë karrierën me ekipin e Xavit në “Camp Nou”. Bild raporton se klubi katalanas ka ofruar 32 milionë euro për kartonin e Lewandowskit.

Përgjigja e drejtuesve të kampionëve të Bundesligës ka qenë negative. Për të lënë të lirë yllin e skuadrës, klubi gjerman kërkon minimalisht 40 milionë euro.

Barcelona duhet të rrisë ofertën e saj, të paktën edhe me 8 milionë euro të tjerë. Telenovela vazhdon dhe në Spanjë janë optimistë në gjetjen e marrëveshjes finales, pavarësisht rezistencës së Bayernit.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency