Kategoria Superiore

Telushi nis stërvitjen me Partizanin, drejtori Olsi Rama kthen buzeqeshjen në ekip

“Dielli po del, çdo gjë do të rregullohet”. Ky është vargu profetik i legjjendarit John Lennon. Fjalë që më tepër se asnjëherë i shkojnë për shtat Partizanit. Retë nuk janë larguar plotësisht, por më e rëndësishme është që tek të kuqtë është kthyer buzëqeshja. Morali dhe gjendja shpirtërore nuk ka ndryshuar vetëm prej ecurisë me hap kampioni në javët e fundit të kampionatit. Ndikim të drejtë për drejtë ka edhe emërimi i Olsi Ramës si drejtor i përgjithshëm i klubit. Nga kursi për liçensën te puna praktike në fushë, drejuesi i ri nuk ka kohë për të humbur. Biseda të gjata me trajnerin Starova për të hartuar planet e së ardhmes afatshkurtër dhe afatgjatë. Më pas takimi me lojtarët. Krejt ndryshe nga analizat me tone kritike dhe masa të ashpra të përdorura nga Luciano Moggi. Tashmë, batutat janë një formë e të transmetuarit qetësi. Kjo duket nga buzëqeshja e rigjetur e Alban Hoxhës, që e provoi i pari “dorën e hekurt” të stafit italian.

Qetësia është kthyer në prioritet, për ta lejuar skuadrën të shprehë potencialin e saj në fushë, në pritje të përforcimeve për gjysmën e dytë të sezonit. Duke qëndruar te blerjet e dimrit, një prej emrave më të rëndësishëm të merkatos, Bruno Telushi, ka nisur stërvitjet me skuadrën. Vlonjati i afruar nga kroatët e Slaven Belupos nuk ka humbur kohë për tu ambientuar me grupin. Dy javët e fundit të kampionatit për këtë vit dhe pauza dimërore do ti japin mundësinë të ingranohet me skemat e lojës dhe të rigjejë formën, për tu shndërruar në protagonist kryesor.

E ndërsa Xhehavir Sukaj nuk ishte i pranishëm në stërvitje, Edgar Çani ka nisur pjesërisht punën me grupin. Sulmuesi po vazhdon fazën e rehabilitimit, duke kryer me pjesën tjetër të ekipit ushtrimet fizike, ndërsa do ti duhet ende pak kohë për të luajtur. Çani po pret me padurim që të krijohen kushtet për të shfaqur të gjithë potencialin, ndërsa Starova duket i qetë dhe transmeton besim se Partizani është kthyer për të thënë fjalën e vet në Kupë, por mbi të gjitha në kampionat.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency