Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Ten Haag “i dashuruar” me holandezët, kërkon rikthimin e një “ish”-i te Man. United

Ten Haag kërkon sulmuesin e Atleticos, "betejë" me milionat arabe
Ten Haag kërkon sulmuesin e Atleticos, "betejë" me milionat arabe

Aventura e Memphis Depay te Barcelona është drejt fundit. I transferuar në qershor të vitit 2021, holandezi nuk arriti kurrë të bindte drejtuesit e katalanëve, të cilët tashmë të zhgënjyer e kanë nxjerrë sulmuesin në merkato.

Sipas raportimeve të mediave, 28-vjeçari po shqyrton mundësinë e një rikthimi në Premier League te skuadra e Manchester United, pasi në sezonet 2015-2017 ka veshur pikërisht fanellën e “djajve të kuq”.

Pikërisht trajneri Eric Ten Haag është ai që po sponsorizon rikthimin e Depay në “Old Trafford”, ndërsa mediat holandeze raportojnë se sulmuesi ka refuzuar edhe ofertën e Tottenhamit, pikërisht për rikthimin te “djajtë e kuq”.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...