Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Ten Haag: Start zhgënjyes, Sancho është fantastik

ten haag
ten haag

Manchester United nuk ia doli të shfrytëzojë takimin e prapambetur me Leeds United për t’u ngjitur edhe më shumë në renditje, pasi nuk shkoi dot përtej barazimit 2-2 në “Old Trafford”.

Trajneri holandez i “djajve të kuq”, Eric Ten Haag u shfaq mjaft i zhgënjyer për startin e ndeshjes, teksa nuk ngurroi të bëjë komplimente edhe për sulmuesin anglez Jadon Sancho.

“Jam i kënaqur dhe i zhgënjyer në të njëjtën kohë. Nuk mund ta nisnim ndeshjen aq lehtë, aq më tepër në një derbi shumë të ndjerë. Më pas jam shumë i kënaqur me reagimin, pasi dominuam , shënuam dy gola dhe mund të kishim fituar. Më vjen mirë për Sanchon, që është rikuperuar dhe po gjen formën më të mirë. E dimë që është një lojtar i shkëlqyer dhe tani presim ta tregojë në fushë”, u shpreh Ten Haag.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...