Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Ten Haag: Zëvendësimi i Martial na prishi lojën, më pëlqeu shpirti i reagimit

Eric Ten Haag fiton derbin e parë të Manchesterit, teksa “djajtë e kuq” ia dolën të mposhtin City-n 2-1 me përmbysje, në një 90-minutësh mjaft spektakolar dhe emocionues.

Trajneri holandez duket se më në fund ia ka dalë të rikthejë në shina Manchesterin e tij, pasi ka fituar të 9 ndeshjet e fundit zyrtare, teksa pas derbit nuk e ka fshehur kënaqësinë për atë që skuadra tregoi në fushë.

“Në pjesën e parë bëmë gjithçka në mënyrë perfekte, ndërsa pas zëvendësimit të Martial, humbëm terren dhe kundërshtari na ndëshkoi. Megjithatë më pëlqeu jashtëzakonisht shumë shpirti i skuadrës dhe reagimi pas golit të pësuar. Ishte një sukses i merituar dhe dua t’i përgëzoj të gjithë për atë që dhanë në fushë”, u shpreh holandezi.

Nuk mungoi as një koment i Ten Haag për golin e Bruno Fernandes, që solli barazimin e përkohshëm, por që u kontestua jo pak nga “citizens”.
“Unë kisha një kënd të vështirë për ta parë, por rregullorja është e qartë dhe Rashford nuk e preku topin. Nga këndvështrimi im, Rashford nuk ndikoi në aksion, ndaj goli ishte i rregullt”, tha holandezi.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...