Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Ten Hag as që do të dëgjojë më për Ronaldon: Ai është e shkuara, shohim para!

Historia mes Manchester United dhe Cristiano Ronaldo u mbyll në mënyrën më të keqe të mundshme me të dyja palët që dolën hapur kundër njëri-tjetrit. Portugezi deklaroi se klubi dhe trajneri nuk e kishin respektuar, ndërsa tashmë mbetet për t’u parë se cila do të jetë e ardhmja për CR7 që aktualisht mbetet i impenjuar në Kupën e Botës me Portugalinë e tij.

Por, nga ana tjetër, e ardhmja është e qartë për Manchester United dhe trajnerin e saj Erik ten Hag që foli për herë të parë pas largimit të futbollistit luzitan. 52-vjeçari thekson se Ronaldo është e shkuara dhe se tashmë duhet të shohin para për të zhvilluar një sezon pozitiv.

“Ronaldo tashmë është larguar dhe për mua ai është e shkuara. Tani ne shohim përpara dhe mendojmë për të ardhmen, për të zhvilluar një sezon pozitiv”, u shpreh Ten Hag.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...