Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Ten Hag falënderon tifozët dhe “rehabiliton” portugezin Fernandes

Trajneri i Manchester United, Ten Hag, falënderon tifozët për mbështetjen që i dhanë skuadrës ndaj Betisit në Europa League (4-1), edhe pse mbetet ende i madh zhgënjimin nga disfata e rëndë përballë Liverpoolit në Premier League.

“Isha kurioz të shihja reagimin e tyre. Mbeta i kënaqur nga përgjigja e tifozëve ndaj ekipit. Që në minutën e parë ata treguan mbështetje, skuadra luajti me energji dhe ua shpërbleu.

Bruno Fernandes, nga më të kritikuarit në humbjen 7-0 ndaj Liverpoolit, shënoi golin e tij të tetë këtë sezon teksa goditi me kokë drejt portës pas krosimit të Luke Shaw (58’).

Lexo edhe:

“Ai ishte lojtari më i mirë në fushë,” – tha Ten Hag. – “Luajti një rol pak më të thellë, duke e bërë lojën nga pozicioni i mbrojtjes, me shumë pasime të mira në mes të linjave. Nga atje krijuam shumë raste.”

Megjithatë, Fernandes mori një karton të verdhë pas një ndërhyrjeje të vonuar ndaj portierit Claudio Bravos.

“Pasioni i tij është forca e tij”, – shtoi Ten Hag. – “Por ndonjëherë ai duhet ta kontrollojë veten, sepse mund të kthehet në dobësi. Ai e di këtë.”

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...