Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Ten Hag: Jam këtu për të ndihmuar CR7, ka një shkak pse po vuante

Cristiano Ronaldo vuajti shumë në fillimin e këtij sezoni. Pesë herë fituesi i “Topit të Artë”, nuk e zhvilloi fazën përgatitore me shokët e skuadrës së Manchester United, por goli i realizuar në fundjavë përballë Evertonit e ka çliruar.

37-vjeçari numëron dy gola në total mes Premier dhe Europa League në dhjetë ndeshje, nga të cilat vetëm tre i ka nisur si titullar. Erik ten Hag është ndalur te CR7 në prononcimin e fundit, ku ndër të tjera deklaroi:

Dua të nxjerr më të mirën nga Cristiano Ronaldo, unë jam këtu për ta ndihmuar atë. Ai nuk ishte në gjendjen e tij më të mirë fizike në fillim të sezonit, gjë që tregon se sa e rëndësishme është faza përgatitore.

Cristiano po e merr veten, me kalimin e kohës është gjithmonë e mirë dhe një gjë e tillë më bën shumë të lumtur”, deklaroi trajneri holandez i Manchester United, ekip që e ka marrë veten pas nisjes negative të sezonit dhe sot renditet në vendin e pestë në kampionat.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...