Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Ten Hag, kujdes! Onana më i dobët se një portier i të rinjve”

Jamie Carragher është treguar i ashpër me portierin Andre Onana. Kamerunasi bëri dy gabime fatale në “finalen” përballë Galatasarayt në Champions League.

Sfidë ku Manchester United i hoqi mundësinë e fitores aq tepër të nevojshme për kualifikimin. Duke ndihmuar turqit që të arrinin barazimin 3-3 me gafat e tij.

Legjenda e Liverpoolit thekson se as një lojtar i skuadrës së të rinjve nuk gabon si 27-vjeçari kamerunas, i cili po vuan në aventurën në “Old Trafford”.

Lexo edhe:

Ten Hag duhet të jetë i shqetësuar për të ardhmen. As një portier i skuadrës U18 nuk mund të gabojë si Onana në rastin e golit të dytë të Galatasarayt.

Nëse një portier i të rinjve do të kalonte tek United dhe do të luante si Onana, me shumë mundësi ai nuk do ta shihte më kurrë skuadrën e parë… “, theksoi ish-mbrojtësi anglez.

Onana, Ten Hag e merr në mbrojtje: Vetëm një portier ka bërë më mirë

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...