Eredivisie

Ten Hag mbetet tek Ajaksi, rinovon deri në vitin 2022

Ajaxi i Amsterdamit blindon trajnerin Erik ten Hag me një kontratë të re. Në bazë të kësaj marrëveshjeje, 49-vjeçari do të qëndrojë në krye të “harkëtarëve” deri në vitin 2020, ndërsa kontrata e vjetër i skadonte në fund të sezonit të ardhshëm.

Në këtë detyrë që nga 1 janari i vitit të kaluar, Ten Hag e mbylli sezonin duke fituar kampionatin dhe Kupën në Holandë, ndërsa në Champions preku gjysmëfinalet, ku ekipi nga Amsterdami u eliminua nga Tottenhami pas një humbjeje dramatike 2-3 në sekondat e fundit të shtesës.

Ten Hag duhet të tregojë se suksesi i arritur gjatë sezonit që sapo u mbyll nuk ishte i rastësishëm dhe se pavarësisht largimeve të disa lojtarëve cilësorë Ajaksi sërish mbetet forcë e parë Holandë dhe për t’u respektuar në Europë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency