Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Ten Hag mendon për merkaton e verës, projekton operacionin “fshesa”

Sapo është mbyllur merkato e janarit dhe skuadrat tashmë janë fokusuar te pjesa e dytë e sezonit, ndërsa në shtëpinë e Manchester United po mendojnë seriozisht për të ardhmen.

Trajneri holandez, Erik ten Hag i ka idetë e qarta për të ardhmen dhe për këtë arsye ai ka bërë gati edhe listën e lojtarëve, të cilët do të dalin në merkato gjatë verës, pasi nuk bëjnë më pjesë në planet e tij.

Lexo edhe

Kështu, mediet angleze raportojnë se, trajneri ka vendosur në këtë listë gjashtë futbollistë, duke nisur nga Harry Maguire, Scott McTominay, Anthony Martial, Donny van de Beek, Eric Bailly dhe Alex Telles.

Katër lojtarët e parë janë pjesë e skuadrës aktualisht në këtë sezon, ndërsa Bailly është i huazuar te Marseille, ashtu si Alex Telles i cili aktualisht po luan te Sevilla dhe sipas medieve angleze, Ten Hag ua ka komunikuar këtë gjë lojtarëve që këta të fundit të nisin që tani dhe të mendojnë për të ardhmen e tyre.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...